Domov   >  Športové spravodajstvo
publikované: 13.06.2017 - 21:30  //  aktualizácia: 15.06.2017 - 10:14  //  zobrazené: 636

Atletické majstrovstvá okresu Šaľa

Majstrovstvá okresu Šaľa v atletike

 

Ľahkoatletický oddiel TJ  Slovan Duslo Šaľa už tradične v spolupráci so Základnou školou Jána Hollého v Šali – Veči usporiadali majstrovstvá okresu Šaľa základných škôl v atletike, na ktorých štartovali žiaci a žiačky zo 17 základných škôl okresu Šaľa, medzi ktorými však nechýbali ani zástupcovia šiestich základných škôl z okresného mesta (poznámka: súťažilo sa v šiestich individuálnych disciplínach a štafete v oboch kategóriách).

Desať atlétov získalo po dve medaily

Potešiteľným zjavom bola tiež skutočnosť, že až desať atlétov sa mohlo pochváliť (poznámka: v roku 2016 iba osem), že získalo na MO Šaľa po dve medailové umiestnenia (poznámka: každý z účastníkov mohol reprezentovať materskú ZŠ iba v dvoch individuálnych disciplínach a v štafete), čo znamená, že každý svoj štart obohatili ziskom medailového umiestnenia. Po dve prvenstvá získali Barbora Lanczová (vrh guľou, kriketová loptička – ZŠ J. Hollého), Patrik Šíma (beh na 60 a 300 metrov – ZŠ Pionierska) a Lucia Zirkelbachová (beh na 60 a 300 metrov - ZŠ J. Murgaša).

Jedno zlato a jedno striebro vybojovali: Laura Perinová (skok do výšky a skok do diaľky – ZŠ Močenok), František Chudý (skok do diaľky a beh na 60 metrov – ZŠ Bernoláka, Šaľa), Dávid Kalmár (beh na 300 a 1.000 metrov – ZŠ Vlčany s VJM). Dve striebra získala Ema Dičérová (beh na 60 a 300 metrov – ZŠ Pionierska, jedno striebro a jeden bronz Gizela Kollerová (beh na 60 metrov a vrh guľou – ZŠ J. Murgaša) a dve tretie miesta obsadil Daniel Silný (skok do výšky a diaľky – ZŠ J. Hollého)

Tešili sa na ZŠ J. Murgaša a Pionierskej

Napriek tomu, že v súťaži základných škôl už štvrtý rok nechýbajú na stupni víťazov zástupcovia šalianskych základných škôl z Murgašovej, Pionierskej (poznámka: bývala Ľ. Štúra) a Hollého, v tomto roku prišlo k menšiemu preskupeniu síl v jednotlivých kategóriách. Najviac trinásť medailových umiestnení  na majstrovstve okresu Šaľa  vybojovali:  ZŠ J. Murgaša (6 x zlato, 3 x striebro a 4 x bronz) a ZŠ Pionierska (5 x zlato, 5 x striebro a 3 x bronz), čo sa odzrkadlilo aj v bodovacej súťaži základných škôl (poznámka: v každej disciplíne sa bodovalo umiestnenie pretekára od 1. - 10. miesta). V kategórii chlapcov si prvenstvo vybodovala ZŠ Pionierska s výborným ziskom 728 bodov, pred ZŠ J. Hollého – 648 bodov a až tretie miesto patrilo obhajcovi prvenstva ZŠ J. Murgaša, ktorý získal 609 bodov. 

V kategórii dievčat síce ZŠ J. Murgaša obhájila prvenstvo z minulého roka, ale ani päť prvenstiev a 715 bodový zisk nebol dostatočný, Druhé miesto medzi nežným pohlavím obsadili dievčatá z Pionierskej ZŠ, ktorým iba tri body chýbali k zdolaniu 700 bodovej hranici. Tretie mesto patrilo dievčatám ZŠ J. Hollého, ktoré prekvapili taktiež vysokým 679 bodovým ziskom. Ešte aj štvrté miesto patrilo šalianskym dievčatám zo ZŠ J. C. Hronského, ktoré nazbierali v siedmych disciplínach 548 bodov. Od organizátorov tohto vydareného podujatia: ľahkoatletického oddielu TJ Slovan Duslo Šaľa a ZŠ J. Hollého v Šali dostali víťazi pekný pohár, ale zaujímavý je pohľad na neoficiálne poradie základných škôl po súčte bodov z oboch kategórií.  

Minuloročný víťaz ZŠ J. Murgaša (1.386 bodov) však napriek tohto ročnému vysokému bodovému zisku (1.324 bodov) skončil až tretí, keď sa pred neho dostali nielen  reprezentanti ZŠ J. Hollého, ktorí získali o tri body viac (1.327 bodov), ale aj víťazná škola ZŠ Pionierska, ktorá získala z oboch kategórií rekordný počet 1.425 bodov. Najúspešnejším vidieckym reprezentantom boli žiaci ZŠ Trnovec n/V, ktorým spoločný zisk 998 stačil na piate miesto, hneď za nimi skončila ZŠ Vlčany slov. – 796 bodov a siedme miesto v konkurencii 17 základných škôl patrí  ZŠ Močenok, ktorá nazbierala 779 bodov.

Úspešná atletická olympiáda základných škôl napísala ďalšiu peknú kapitolu aj vďaka dobrej účasti, ale aj kvalitným výkonom, čo len potvrdzuje kvalitnú prácu telovýchovných pedagógov na jednotlivých školách šalianskeho regiónu. Šaliansku športovú verejnosť teší, že medzi medailistami na okresnom atletickom šampionáte boli popri osvedčených mladých atlétoch (Šíma, Zirkelbachová,...) aj známe mená z hádzanárskej palubovky (Lanczová, Roszívalová, Kollerová, Pálová, Gállová, Šalatová, Hlavatá,...), či z futbalových ihrísk (Lužica, Kalmár, Hučko, Lakatoš,...), ktorí aj ziskom atletických medailí potvrdzuje dobrú prípravu vo svojich kolektívoch a najmä športovú všestrannosť, čo je ešte v žiackom veku veľmi dôležité.

JOZEF  SKLENÁR

+ + + + +

Výsledky MO okresu Šaľa v atletike žiakov r. 2016/2017

60 metrov žiaci (40 pretekárov): 1. Patrik Šíma – 7, 77 sek. (ZŠ Pionierska, Šaľa), 2. František Chudý (ZŠ Bernoláková, Šaľa),  3. Karol Arvai (ZŠ Vlčany – VJM)). 

60 metrov žiačky (34) : 1. Lujza Zirkelbachová – 8,63 sek. (ZŠ J. Murgaša, Šaľa), 2. Ema Dičérová (ZŠ Pionierska), 3. Gizela Kollerová (ZŠ J. Murgaša).  

300 metrov  žiaci (39): 1. P. Šíma – 41,20 sek. (ZŠ Pionierska), 2. Dávid Kuchár (ZŠ Vlčany – VJM), 3. Mikuláš Varga (ZŠ Trnovec n/V).  

300 metrov žiačky (28): 1. L. Zirkelbachová – 48,11 sek., 2. E. Dičérová (ZŠ Pionierska), 3. Klaudia Kožiaková (ZŠ J. C. Hronského, Šaľa). 

1.000  metrov žiaci (31): 1. Dávid Kalmár – 3:11,52 min. (ZŠ Vlčany – VJM), 2. Adrián Szombati (ZŠ J. Pázmaňa, Šaľa), 3. Lucian Lakatoš (ZŠ Vlčany – slov.).

800  metrov žiačky (25): 1. Lucia Okruhlicová – 2:49,21 min. (ZŠ J. Murgaša, Šaľa), 2. Linda Csádiová (ZŠ J. Hollého, Šaľa), 3. Lucia Roszívalová  (ZŠ J. Murgaša). 

skok do diaľky žiaci (30) : 1.  František Chudý  –  521 cm (ZŠ Bernolákova, Šaľa),  2. Hugo Hučko (ZŠ J. Murgaša), 3. Daniel Silný (ZŠ J. Hollého).

skok do diaľky žiačky (24): 1. Lenka Miťková – 440 cm (ZŠ J. Murgaša), 2. Laura Perinová (ZŠ Močenok), 3. Veronika Kozová (ZŠ J. Hollého).

skok do výšky žiaci (20): 1. Martin Lužica – 155 cm (ZŠ J. Murgaša), 2. Adam Bekö (ZŠ Pionierska), 3. D. Silný (ZŠ J. Hollého). 

skok do výšky žiačky (15): 1. L. Perinová – 140 cm (ZŠ Močenok), 2. Slávka Hlavatá (ZŠ Pionierska), 3. Olíva Ščípová  (ZŠ J. Murgaša).

vrh guľou (4 kg) žiaci (22): 1. Dávid  Körös – 12,38 m (ZŠ Pionierska), 2. Jaroslav Baraník (ZŠ Trnovec n/V), 3. Maximilián Kantor (ZŠ Pionierska). .

vrh guľou (3 kg) žiačky (15): 1.Barbora Lanczová – 11,22 m (ZŠ J. Hollého), 2. Gizela Kollerová (ZŠ J. Murgaša), 3. Radka Šalatová (ZŠ Pionierska).

hod kriketovou loptičkou žiaci (34): 1. Filip Bleho – 72,10 m (ZŠ Pionierska), 2. M. Lužica  (ZŠ J. Murgaša), 3. Tomáš Cagan  (ZŠ J. Hollého). 

hod kriketovou loptičkou žiačky (19): 1. B. Lanczová – 73,60 m, 2. Dominika Gálová (obe ZŠ J. Hollého),  3. Petra Pálová (ZŠ Pionierska).

štafeta 4 x 60 metrov žiaci (10): 1. ZŠ Pionierska – 31,26 sek., 2. ZŠ Vlčany – slov.,  3. ZŠ Vlčany – VJM.  

štafeta 4 x 60 metrov žiačky (9): 1. ZŠ J. Murgaša „A“ – 35,06 sek., 2. ZŠ Pionierska, 3. ZŠ J. Murgaša „B“.

Bodovacia súťaž – žiaci (17 ZŠ): 1. ZŠ Pionierska, Šaľa - 728 bodov, 2. ZŠ J. Hollého, Šaľa – 648 bodov, 3. ZŠ J. Murgaša, Šaľa – 609 bodov, 4. ZŠ Trnovec n/V – 596 bodov, 5.  ZŠ Vlčany slov. - 579 bodov, 6. ZŠ J. C. Hronského Šaľa – 510 bodov, 7. ZŠ Bernoláka Šaľa – 480 bodov, 8. ZŠ Vlčany s VJM – 440 bodov,....

Bodovacia súťaž – žiačky (16 ZŠ): 1.  ZŠ J. Murgaša Šaľa – 715 bodov;  2. ZŠ Pionierska, Šaľa - 697 bodov, 3. ZŠ J. Hollého Šaľa – 679 bodov, 4. ZŠ J. C. Hronského Šaľa – 548 bodov,  5. ZŠ Trnovec n/V – 402 bodov, 6. ZŠ Močenok – 353 bodov, 7. Vlčany slov. – 317 bodov, 8. Vlčany s VJM – 193 bodov,....

Neoficiálne poradie ZŠ v spoločnej kategórii (17 ZŠ): 1. ZŠ Pionierska, Šaľa – 1. 425  bodov, 2. ZŠ J. Hollého, Šaľa – 1.327 bodov,  3. ZŠ J. Murgaša, Šaľa – 1.324 bodov, 4. ZŠ J. C. Hronského, Šaľa – 1.058 bodov, 5. ZŠ Trnovec n/V – 998 bodov, 6. ZŠ Vlčany slov. – 796 bodov, 7. ZŠ Močenok – 779 bodov, 8. ZŠ Bernoláka, Šaľa – 664 bodov,....     

 

 Sledujte nás aj na Facebook/MESTO ŠAĽA. Staňte sa členom oficiálnej skupiny Mesta Šaľa.  Kliknite si sem:https://www.facebook.com/groups/327353394042257/